“Këpuca e Artë”, kryeson një lojtar i vetëm

Me golin e shënuar ndaj Getafes, Cristiano Ronaldo e ka marrë kryesimin në garën për Këpucën e Artë. Portugezi tani ka 31 gola me Real Madridin këtë stinor në La Liga nga 33 xhiro të zhvilluara. Ai p...

Kush e fiton Këpucën e Artë këtë vit?

Gjendja aktuale e golave dhe pikëve respektive për secilin lojtar: 1. Gonzalo Higuaín (SSC Napoli) 21 goals x 2 = 42 pikë 2. ‘Jonas’ Goncalves (Sport Lisboa e Benfica) 19 x 2 = 38 3. Pierre-Emerick A...

Barcelona shkatërron Bilbaon (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=9atUMucKiM4 Barcelona ka fituar takimin e 19-të të La Ligës spanjolle. Katalonasit para shikuesve të vetë në stadiumin Nou Camp triumfuan kundër Atletic Bilbaos me rez...