Ndeshjet e sotme në Ligën e Kampionëve

Sot në mbrëmje do të luhen ndeshjet e katërta për fazën në grupe në ligën e kampionëve. Spikat sfida në Etihad Stadium midis skuadrës së Mancester Sitit dhe skuadrës së Barcelonës. Skuadra e Guardiol...

Champions League sonte sjell duele spektakolare

Sonte në mbrëmje do të luhen ndeshjet e treta në Grupet A, B, C, D. Dueli më interesant do të luhet në “Camp Nou”, teksa Pep Guardiola do të sfidojë sërish si kundërshtar ish skuadrën e t...

City hap thesin, 168 milion euro për 3 lojtarë

Trajneri Pep Guardiola ka kërkuar  investime të tjera për përforcimin e skuadrës. Sipas tabloidit “Daily Mirror”, “citizens” janë gati të shpenzojnë 168 milionë euro për blerjen e 3 futbollistëve. Nj...

Kevin De Bruyne do të mungojë ndaj Barcelonës

Kevin De Bruyne do të mungojë në përballjen me Barcelonën në Ligën e Kampionëve. Mesfushori i Manchester Cityt u lëndua në ndeshjen e 24 shtatorit ndaj Swanseas. Sipas “The Mirror”, 25-vjeçari nuk do...

Çmendet Chelsea, ofron 68 mln euro për Bonuccin

Chelsea nuk heq dorë nga dëshira e tij për të sjellë në “Stamford Bridge”, Leonardo Bonuccin. Klubi londinez është gati të bëjë çmenduri për të bindur drejtuesit e Juventusit për të lejuar largimin e...

Manchester City transferon edhe Noliton

Manchester City tashmë është në duart e Pep Guardiola dhe dëshirat e trajnerit kanë filluar të plotësohen. Pas transferimit të Ilkay Gundogan nga Dortmund, City ka arritur të nënshkruajë edhe me sulm...

Zadane: Në fytyrat e tyre shoh kampionët

Real Madridi do të zbresë sot në fushë kundër Manchester City-it në sfidën e parë të gjysmëfinaleve të Ligës së Kampioneve dhe trajneri Zinedin Zidane ka analizuar madrilenët në konferencën për shtyp...