Alexis Sanchez është i gatshëm për derbin

Arsen Wenger, menaxheri i Arsenalit, ka konfirmuar se Alexis Sanchez mund të luajë në derbin ndaj Manchester Unitedit, i cili luhet të shtunën nga ora 13:00. Alexis Sanchez ishte në dyshim nëse do të...

Kanë faj mjekët, apo Mourinho?

Duket se portugezi dyshon në cdo gjë. Numri i madh i dëmtimeve që ka në klub, e bën atë të mendoj se nuk ka doktorë të zotë në klubin e Manchester United. Dhe historia përsëritet me Special One. Jose...

Rooney: Pranoj stolin, skuadra luan mirë edhe pa mua

Wayne Rooney e pranon vendimin e Jose Mourinhos për ta lënë në stol në ndeshjet e fundit të Manchester United. Futbollisti më i paguar i “Djajve të Kuq”, dhe njëkohësisht kapiten i skuadrës deklaroi ...

PSG kërkon të rrëmbejë yllin e Manchester United

PSG po shfaq një formë të jashtëzakonshme në kampionatin francez ku është shpallur edhe kajon 8 javë para përfundimit të sezonit. Po ashtu ata janë në një formë të shkëlqyer edhe në Champions League,...

Manchester United, 80 milion euro për Higuain

Manchester United është i gatshëm të paguajnë 80 milionë euro për sulmuesin e Napolit, Gonzalo Higuain, shkruan Corriere dello Sport. Por, klauzola e largimit të 28-vjeçarit kap shifrat prej 94.5 mil...

Klubet angleze nuk i ndahen Griezmannit

Sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine Griezmann është futur në “radarët” e klubit anglez, Manchester United. Sipas mediave britanike, klubi nga “Old Traffordi” është i interesuar për sulmuesin france...

Do të jemë trajner i Manchester United

Jose Mourinho do të bëhet trajner i Manchester Unitedit. Revista prestigjioze britanike Daily Mirror, raporton se Jose Mourinho i ka treguar miqve shumë të afërt për punën e re te Manchester United. ...

Manchester United zhgënjen sërish (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=Ad0kZhIKzpA Manchester Unitedi është mundur nga Southamptoni me rezultat 0-1. Ishte një ndeshje e balancuar, por shumë e mërzitshme për ta shikuar, pasi rastet konkret...

United-City, luftë për të bindur Guardiolën

Pep Guardiola javën e kaluar është takuar me përfaqësuesit e Manchester Unitedit, në një hotel në qendër të Parisit. Lajmin e ka zbuluar gazeta franceze “L’Equipe”, e cila ka shkruar që drejtuesit e ...