Real Madridi mendon për Allegrin

Real Madridi mendon për Massimiliano Allegrin për sezonin e ardhshëm si zëvendësues të Zinedine Zidanes. Sipas dy gazetave italiane La Stampa dhe La Gazzetta dello Sport, Florentino Perez do të këshi...

Një Juventus ndryshe ndaj Interit

Massimiliano Allegri ka folur për ndeshjen e kthimit mes Interi dhe Juventusit, takim i vlefshëm për gjysmë finalet e Kupës së Italisë. Përbalja e parë përfundoi 3-0 për bardhezinjtë, por Allegri shp...

Kalimi im te Chelsea është spekulim

Massimilliano Allegri ka thënë se nuk janë të vërteta raportimet që e lidhin atë me një kalim te Chelsea për sezonin e ardhshëm. Mediat italiane dhe angleze kanë raportuar se Allegri është zgjedhur s...

Ndeshja kundër Interit nuk do të jetë e lehtë

Trajnerin i Juventuisit, Massimiliano Allegri, në konferencën për shtyp ka thënë se ndeshja kundër Interit nuk do të jetë aspak e lehtë. Ky derbi do të jetë i vlefshëm për Kupën e Italisë dhe të dyja...