Ronaldo mposht Messin, arrin pasuri rekord

Cristiano Ronaldo kundër Lionel Messi, një rivalitet i përjetshëm. Gola, topi i artë, Champinons League dhe një konkurrencë që vazhdon prej vitesh. Por në klasifikimin e fundit, futbollisti i Juventu...

Sulmohet Ronaldo për Topin e Artë: “Nuk e meriton!”

Përballja planetare Messi-Ronaldo po gëlon më shumë në Spanjë, ku media është përfshirë shumë ethshëm orët e fundit. Avantazhi që ka portugezi, falë fitimit të Champions League dhe kampion i Evropës ...

Pep dhe Messi, “miq” dhe “kundërshtarë”

Sonte Pep dhe Messi do të jenë kundërshtarë në fushë, në ndeshjet e treta në grup në kuadër të Champions League. Guardiola e ka pëlqyer shumë Messin gjatë kohës kur ishte tek Barcelona dhe është i da...

Pengu më i madh i Ronaldinho-s

Në një intervistë për mediat e huaja, fantazisti brazilian Ronaldinho ka folur per kohet e tij te arta ne futbollin europian. Mesfushori brazilian ka një peng të madh në karrierën e tij dhe lidhet me...

“Messi më i miri në botë, por edhe pikë referimi”

Lionel Messi vazhdon të mbetet i lënduar dhe jashtë fushave të blerta. Sipas Neymarit pa Messin në fushë është shumë e vështirë pasi një lojtar si ai nuk mund të zëvendësohet. “Nuk besoj se mund të z...

Presidenti i Argjentinës: Leo mos u largo!

Sesa është tronditur Argjentina nga deklarata e Lionel Messi-t në përfundim të Kupës së Amerikës, ku deklaroi tërheqjen nga kombëtarja këtë e tregon edhe angazhimi i vetë Presidentit të vendit. Mauri...

Dybala është shumë afër Ronaldos dhe Messit

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, duke folur për ndeshjen kthyese me Bayern Munichun në Ligën e Kampionëve, e ka pranuar se skuadra e tij do ta ketë të vështirë në ‘Alianz Arena’. Juventus...