Ronaldinho mund të rikthehet në Europë

Agjenti i Ronaldinhos, Roberto, njëherësh edhe vëllai i tij, ka treguar se ka marrë disa telefonata nga Anglia. Ish-futbollisti i Barcelonës dhe Milanit është në kërkim të një klubi të ri, ndërsa Pre...

Milan dhe Juve në garë për Banegan

Milani është hedhur në aksion për transferimin e mesfushorit të Sevillas, Ever Banega Trajneri i Milanit, Sinisa Mihajlovic po synon që ta përforcoj ekipin gjatë afatit kalimtar të janarit. Sipas Cor...

Walter Mazzarri ideal për Milanin…?

Serbi Mihajlovic është nën akuza që nga fillimi i kampionatit, por tashmë është ngjitur dhe është në vendin e gjashtë. Sipas agjentit të Walter Mazzarrit, ai është trajneri ideal për Milanin dhe mund...

Milani sakrifikon për Axel Witsel

Milani është i vendosur ta transferojë yllin e Zenit St Petersburgut, Axel Witsel. Rossonerët e kërkuan belgun gjatë verës por nuk ia dolën që të siguroninshërbimet e tij. Sipas Il Corriere dello Spo...

Milan shkon në çerekfinale të Kupës së Italisë

Milan ka arritur të fitoj 0:2 përballë Sampdorias, e cila ka luajtur për 30 minutat e fundit të ndeshjes me vetëm 10 lojtarë. Për Milan shënuan Niang dhe Bacca. Kjo ishte ndeshje e vlefshme për 1/8-t...