Shtohen astmatikët, pasojë ndotja e ajrit

5 ndër 100 shqiptarë vuajnë nga astma. Numri i personave që vuajnë nga kjo sëmundje që lidhet me rrugët e frymëmarrjes është rritur gati me 50 përqind vetëm në dhjetë vitet e fundit. Sipas mjekëve al...

6 ushqimet që ju sigurojnë gjumë të mirë

Kequshqyerja ndikon edhe në cilësinë e gjumit tuaj. Ka disa ushqime që ju bëjnë të flini më mirë e të ndiheni më rehat me veten tuaj. Më poshtë do të lexoni një listë ushqimesh të nxjerë nga mjekë dh...

Studim:Çokollata zbut kollën

  Ekspertët e Kolegjit Mbretëror të Londër dhe Spitalit Mbretëror Brompton kanë evidentuar që çokollata ndër të tjera është edhe ilaç kundër kollës. Dr. Peter Barns shpjegon që përbërës të tjerë...