Parashikimi i motit, e mërkurë 17 qershor 2020

Moti sot parashikohet i paqëndrueshëm. Hera herës kthjellimet do të pasohen nga zhvillime vranësirash. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se reshjet e shiut do të vijojnë me intensitet të ul...

Parashikimi i motit, e martë 16 qershor 2020

Moti sot parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura si dhe intervale të herëpashershme me diell. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu me intensitet të ulët dh...

Parashikimi i motit, e premte 12 qershor 2020

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot do të nis me kthjellime e vranësira. Gradualisht në mesditë vranësirat marrin zhvillim. Në orët e nxheta të ditës përgjatë maleve shtrëngata të...

Parashikimi i motit, e enjte 11 qershor 2020

Moti sot parashikohet me kthjellime në orët e mëngjesit, si dhe shtim vranësirash mesatare deri të dendura nga orët e mesditës deri ato të pasdites vonë. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije s...

Parashikimi i motit, 8 qershor 2020

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e hënë parashikohet i kthjellët me zhvillim vranësirash në mesditë e pasdite në zonat malore. Parashikohen reshje shiu të izoluara në male ndërs...

Parashikimi i motit, e premte 5 qershor 2020

Moti sot parashikohet të nis me kthjellime, por gradualisht vranësirat do të vijnë në shtim. Në mbrëmje do të mbizotërojë moti i vranët. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se reshjet e shiut...

Parashikimi i motit, e enjte 4 qershor 2020

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare në orët e mesditës deri ne pasdite e kryesisht në relievet kodrinore-malore të vendit. Era do t...

Parashikimi i motit, e martë 2 qershor 2020

Moti për ditën e sotme parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu të përkohshme të karakterit lokal me intensitet të u...

Parashikimi i motit, e hënë 18 maj 2020

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e hënë parashikohet me vranësira, kryesisht shtresore të mesme dhe të larta si dhe intervale  kthjellimi. Në ekstremin verior, parashikohen pika...