Parashikimi i motit, e premte 6 mars 2020

Moti sot parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se në orët e mesditës do të ketë reshje shiu me intensitet të ulët në ekstremet veriore dhe jug...

Parashikimi i motit, 27 shkurt 2020

  Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira të dendura dhe me reshje shiu të vazhdueshme. Intensiteti i tyre parashikohet që të jetë mesatar, në fo...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë do të mbetemi nën dominimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta, më të dukshme paraqiten në Veri-Veriperëndim të vendit. Pasditja  sjell shtim të vranësirave dhe n...

Vendi mbërthehet nga shiu, dëborë në zonat malore

Sot moti me vranësira të dendura dhe reshje shiu do të vijojë në pjesën më të madhe të vendit, ndërsa reshje dëbore do ketë në zonat e thella malore. Këto kushte atmosferike, sipas meteoalb mbeten de...

Kthjellime dhe vranësira pasdite dhe natën

Paraditja vijon nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme. Për pasojë alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta do të dominojnë në vend. Pasditja dhe mbrëmja sjellin shtim të vranësirave në zon...

Ulen temperaturat, parashikimi i motit për sot

Ardhja e masave ajrore me origjinë polare do të diktojë në vendin tonë mot të ftohtë me vranësira të shpeshta dhe reshje dëbore në pjesën më të madhe të territorit shqiptar. Mesdita sjellë përmirësim...