Parashikimi i motit, reshje shiu në të gjithë vendin

  Vranësira të shpeshta dhe reshje shiu mbizotërojnë në vendin tonë gjatë pjesës së parë të ditës. Orët e mbrëmjes sjellin përmirësim të përkohshëm të kushteve të motit, duke rikthyer kthjellime...

Parashikimi i motit, e mërkurë 22 janar 2020

Edhe gjatë ditës së sotme territori shqiptar mbetet me mot të kthjellët gjatë orëve të paradites dhe mesditës. Por sipas Meteoalb pritet që orët e mbrëmjes të sjellin në vendin tonë vranësira kalimta...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Kthjellime dhe vranësira të herë pas-herëshme dominojnë në Veri dhe Juglindje të vendi, ndërsa pjesa tjetër e vendit paraqitet me kthjellime. Pasditja dhe nata vijojnë në të njëjtat kushte atmosferik...