Parashikimi i motit, e martë 7 janar 2020

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se sot moti parashikohet i kthjellët, me vranësira të pakta kalimtare në relievet malore në lindje të territorit. Ngrica në të gjithë vendin në mëngjes e m...

Parashikimi i motit, 6 janar 2020

Moti dominohet nga kthjelime dhe vranësira të dukshme të cilat sjellin reshje të pakta dëbore në zona të izoluara në Veri dhe Lindore por pasditja dhe në vijim sjellin shtim të kthjellimeve në të gji...

Parashikimin e motit për ditën e sotme

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin duke përjashtuar vranësirat mesatare kalimtare në relievet malore të verilindjes. Në zona të t...

Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Moti do të jetë me vranësira shtresore të dendura për shkak të masave ajrore me lagështirë nga Mesdheu. Era do të jetë me drejtim Lindje me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës ...

Parashikimi i motit, 16 dhjetor 2019

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për ditën e sotme, moti parashikohet i kthjellët dhe me vranësira kalimtare deri në mesditë. Parashikohet që era të jetë me drejtim  Juglindje -Lindje ...