Moti, e martë 11 dhjetor 2018

Vendi ynë do të kushtëzohet nga kthjellime dhe vranësira te shpeshta gjatë paradites. Më të theksuara vranësirat në zonat malore Lindore duke rrezikuar reshje të dobëta shiu e dëbore. Ndërsa pasditja...

Parashikimi i motit, e hënë 22 tetor 2018

Moti sot në vendin tonë parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se në të gjithë vendin do të ketë reshje shiut fillimisht në formë të lokalizua...

Parashikimi i motit, e hene, 8 tetor 2018

  Masat ajrore të ngrohta dhe të lagështa vijnë nga Jugperëndimi duke sjellë vranësira të shpeshta në territorin shqiptar. Rrjedhimisht shira afatshkurtër do të jenë prezent herë pas here thuajs...

Parashikimi i motit, e premte 21 shtator 2018

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të lartë atmosferik me qëndër kryesore të pozicionuar në Europën Verilindore e cila po kushtëzon në vendin tonë temperatura të larta. E pre...

Vapa po vjen me gushtin!

Këtë periudhë temperaturat në vendin tonë kanë qenë të paqëndrueshme.  Me mëngjes dhe drekë të nxehtë dhe pasdite me vranësira dhe shi.  Por kjo nuk është për t’u shqetësuar, pasi fillimi i gus...

Moti, e martë 26 qershor 2018

Sipas MeteoAlb, moti për ditën e martë mbetet gjatë gjithë ditës kryesisht i vranët, me shira të përkohshëm në të gjithë Shqipërinë. Shira më të dendur priten në Qendër dhe zonat Juglindore, por shir...

Moti në vend, OSHEE në gatishmëri edhe gjatë natës

Pavarësisht motit të keq, punonjësit e OSHEE-së vazhdojnë të jenë në krye të detyrës edhe gjatë natës, për të riparuar në kohë defektet dhe të gatshëm për t’ju gjendur nevojave të banorëve. Gjithasht...

Ujërat vërshojnë në Shkodër, përmbytet qyteti

Si pasojë e motit me shi qarku i Shkodrës ka ditë që është nën pushtetin e ujit. Reshjet e shumta kanë sjellë përkeqësim të situatës çdo ditë e më shumë. Është rritur niveli i lumit Buna gjë që ka sj...

Situata e motit në vendin tonë

Situata e krijuar nga i ftohti siberian i cili ka pushtuar kontinentin europian dhe vendin tonë, duke sjelle temperatura nën zero gradë, reshje të dendura shiu dhe sasi të mëdha dëbore, kanë vendosur...