Parashikimi i motit, e shtunë 3 qershor

Orët e paradites do të jenë në ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike duke bërë që moti i kthjellët dhe temperaturat e larta të jenë dominante. Por pas mesdite do të ketë zhvillim të vranësir...

Parashimi i motit, e hënë 15 maj 2017

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash do të karakterizojnë kushtet e motit për ditën e hënë, herë pas here do të ketë zhvillim të vranësirave konvektive duke rrezikuar shira afat-shkurtër, më të mun...

Parashikimi i motit, e martë 9 maj 2017

Masat ajrore të paqëndrueshme do të ndikojnë sërish mot me vranësira dhe shira në vendin tonë ku më të dukshme vranësirat dhe shirat paraqiten në zonat Lindore të vendit. Herë pas here do të ketë edh...

Parashikimi i motit, e premte 5 maj 2017

Vendi ynë do të mbetet sërish në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme të cilat do të ndikojnë mot të kthjellët dhe vranësira të lehta e kalimtare. Sipas MeteoAlb, gjatë orëve të pasdites vranësira...

Parashikimi i motit, e enjte 4 maj 2017

Edhe gjatë ditës së nesërme orët e paradites do të jenë në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të lehta, më të dukshme në zonat malore Lindore. Pjesa e dytë e ditës  do të vijojë me kthjell...

Parashikimi i motit, e mërkurë 26 prill 2017

Orët e paradites do të jenë në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të cilat më të fokusuara do të jenë në zonat veriore e verilindore. Pjesa e dytë e ditës nuk do të ketë shumë ndryshim të ...

Parashikimi i motit, e martë 25 prill 2017

Zonat e ulëta dhe bregdetare do të dominohen nga moti i kthjellët, ndërsa me kthjellime dhe vranësira të lehta paraqitet moti për zonat malore të Shqipërisë. Parashikohet që edhe orët e pasdites të v...

Parashikimi i motit, e hënë 24 prill 2017

Moti i kthjellët do të jetë dominues në pjesën më të madhe të territorit me përjashtim të zonave malore të cilat përveç kthjellimeve do të kenë vranësira të lehta e kalimtare. Pjesa e dyte e ditës do...

Parashikimi i motit, e mërkurë 19 prill 2017

Kushtet e paqëndrueshme atmosferike do të na shoqërojnë edhe gjatë ditës së mërkurë duke bërë që vranësirat dhe shirat të jenë dominuese. Shira më të dendur do të bien në zonat veriore e qendrore të ...

E hënë, 17 prill 2017

Zonat veriore do të mbeten nën ndikimin e motit të paqëndrueshëm duke bërë që vranësirat dhe shirat të jenë prezent ndërsa me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme paraqitet moti në zonat qend...