Rooney: Pranoj stolin, skuadra luan mirë edhe pa mua

Wayne Rooney e pranon vendimin e Jose Mourinhos për ta lënë në stol në ndeshjet e fundit të Manchester United. Futbollisti më i paguar i “Djajve të Kuq”, dhe njëkohësisht kapiten i skuadrës deklaroi ...

Mourinho mes FIFA-s dhe kombëtares së Indonezisë

Gianni Infantino kërkon që të bëjë portugezin Jose Mourinho pjesë të Federatës Ndërkombëtare të Futbollit. Sipas Daily Mail, Presidenti i qeverisë së futbollit Botëror në Kongresin që do të mbahet kë...

Klubet angleze nuk i ndahen Griezmannit

Sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine Griezmann është futur në “radarët” e klubit anglez, Manchester United. Sipas mediave britanike, klubi nga “Old Traffordi” është i interesuar për sulmuesin france...

Do të jemë trajner i Manchester United

Jose Mourinho do të bëhet trajner i Manchester Unitedit. Revista prestigjioze britanike Daily Mirror, raporton se Jose Mourinho i ka treguar miqve shumë të afërt për punën e re te Manchester United. ...

Mourinho trajner i kombëtares Angleze..?!

Sipas mediave angleze, Murinjo i ka shprehur disa të afërmve të tij, dëshirën për të drejtuar kombëtaren e Anglisë në Euro 2016. Në karrierën e tij, trajnerin portugez nuk ka marrë në dorë asnjë komb...

Statistikat e Mourinho-s tek Chelsea

Pas lajmit për shkarkimin Jose Mourinho-s nga posti i trajnerit BBC ka nxjerr edhe statistikat e trajnerit portugez në krye të Bluve. Nën urdhrat e Mourinho-s, Chelsea u shpall kampion sezonin e kalu...