“Gjithçkabërësi” Hysaj, luan ku ta vendosësh

Napoli do të provojë të mbrojë fort kryesimin e kampioantit italian të futbollit të dielën në orën 15:00, por edhe pse në letër është favorit përballë Chievos, në Verona do të duhet shumë mund për 3 ...

Hysaj “blindohet” tek Napoli

Elseid Hysaj dhe Napoli kanë gjetur gjuhën e përbashkët dhe të dyja palët kanë firmosur kontratën e re. Lajmin e ka bërë të ditur Aurelio de Laurentis, i cili ka pohuar në “Twitter” që mbrojtësi kuqe...

Ja 21 skuadrat që kanë siguruar Ligën e Kampionëve

Pas përfundimit të kampionateve në ligat europiane janë qartësuar edhe skuadrat të cilat do të marrin pjesë në garën më prestigjose të klubeve, Champions League. Leicester City do të luajë për herë t...

Fiton Roma, Juventus shpallet kampion

Juventusi shpallet kampion për të pestën herë radhazi kur kanë mbetur edhe tri ndeshje për t’u luajtur. Fitorja e Romës kundër Napolit bëri që bardhezinjtë të hapin shampanjën para kohe dhe festa të ...

Manchester United, 80 milion euro për Higuain

Manchester United është i gatshëm të paguajnë 80 milionë euro për sulmuesin e Napolit, Gonzalo Higuain, shkruan Corriere dello Sport. Por, klauzola e largimit të 28-vjeçarit kap shifrat prej 94.5 mil...

Napoli barazon me Milanin, mbetet pas Juventusit (VIDEO)

Napoli dhe Milan kanë barazuar në 1:1 në derbin e javës në Serie A. Napoli nuk ka arritur më shumë se sa një barazi 1:1 me Mialnin, duke dështuar që të kthej pozitën e parë në Serie A. Napoli ishte s...

Kasami kërkohet nga skuadrat e mëdha Italiane

Juventusi, Milani, Roma, Interi, Napoli e Fiorentina, janë skuadrat që kanë shprehur interesim të madh për shërbimet e mesfushorit shqiptar Pajtim Kasami, i cili aktivizohet në Greqi, te Olympiacosi....

Europa League, futbollistët shqiptarë nuk fitojnë

Basel i Taulant Xhakës u mund 3 – 2 në fushën e Saint-Etienne. Ky rezultat e mban të hapur çështjen e kualifikimit. Humbje edhe për Napolin e Elseid Hysajt. Skuadra italiane u mund 1 – 0 nga Villarre...

Napoli vazhdon të jetë lider (VIDEO)

Juventusi ka qenë vetëm përkohësisht lider i Serie A, pasi Napoli nuk e ka ndërmend të ndalet dhe pas fitores prej 5:1 ndaj Empolit, ka rimarr sërish kreun e tabelës. Skuadra e Maurizio Sarri e nisi ...