Ndahet nga jeta pediatri i njohur Polikron Çelo

Pas një sëmundjeje të rëndë, ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare, mjeku i njohur Polikron Çelo. Ai ishte një ndër mjekët më të njohur pediatër. Polikron Çelo ka lindur në vitin 1932 dhe për shumë v...

Ndahet nga jeta filologu Gilman Bakalli

Gilman Bakalli u nda nga jeta një ditë më parë. Ai ishte prekur nga një leuçemi akute dhe mbrëmjen e së shtunës ndërroi jetë. I shkolluar ne Universitetin e Graz-it në Austri, 49-vjeçari Bakalli isht...