Refuzon 1 milion euro, Cavani: Penalltitë i gjuaj unë

Paris Saint- Germain nuk po i gjen dot ende një zgjidhje çështjes së gjuajtësit të penalltive, debat që lindi mes Cavanit dhe Neymarit gjatë ndeshjes së kampionatit francez kundër Lyonit. Drejtuesit ...

“Messi më i miri në botë, por edhe pikë referimi”

Lionel Messi vazhdon të mbetet i lënduar dhe jashtë fushave të blerta. Sipas Neymarit pa Messin në fushë është shumë e vështirë pasi një lojtar si ai nuk mund të zëvendësohet. “Nuk besoj se mund të z...

Paguani 220 mln euro nëse e doni Neymar-in

Te Barcelona po vijon puna për rinovimin e kontratës me Neymar që skadon në verën e vitit 2018. Sipas asaj që publikohet te ‘El Mundo Deportivo’, synimi i klubit katalanas është zgjatja e saj deri në...

Barcelona fiton me vështirësi, +10 nga Reali (VIDEO)

Barcelona ka marr tri pikë me shumë vështirësi si mysafirë i Las Palmas, të cilën e mposhti me rezultat të ngushtë 2:1 Të gjitha golat ranë në pjesën e parë. Fillimisht në minutën e gjashtë të takimi...

Neymar: Do doja të luaja me Ronaldon

Neymar do të dëshironte të luante përkrah Cristiano Ronaldos në Barcelonë Ylli i Barcelonës, Neymar e ka një dëshirë. Ai do të donte të luaj përkrah Cristiano Ronaldos në skuadrën nga Camp Nou. ̶...

Në Madrid mund të vijnë lojtarë të rinj

Zidane Zidane u ka thënë drejtuesve të Real Madridit se e dëshiron në skuadër Eden Hazardin. Duke folur në një spektakël televiziv, gazetari i njohur Eduardo Inda ka thënë se anësori i Chelseas, Eden...

Kush e fiton Këpucën e Artë këtë vit?

Gjendja aktuale e golave dhe pikëve respektive për secilin lojtar: 1. Gonzalo Higuaín (SSC Napoli) 21 goals x 2 = 42 pikë 2. ‘Jonas’ Goncalves (Sport Lisboa e Benfica) 19 x 2 = 38 3. Pierre-Emerick A...

Perez e ka shumë seriozisht për yllin e Barcelonës

Roberto Carlos ditë më parë deklaroi se gjithçka ishte shaka sa i përket transferimit të brazilianit Neymar në Madrid, por kështu nuk mendon Florentino Perez. Numri një i Real Madridit, Florentino Pe...

Barcelona me një këmbë në gjysmëfinale (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=YDkLnF9NfBU Barcelona ka bërë hap të rëndësishëm drejt gjysmëfinaleve të Copa del Rey, pasi ka mposhtur në udhëtim Athletic Bilbaon me rezultat 1:2 në ndeshjen e parë ...

Barcelona shkatërron Bilbaon (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=9atUMucKiM4 Barcelona ka fituar takimin e 19-të të La Ligës spanjolle. Katalonasit para shikuesve të vetë në stadiumin Nou Camp triumfuan kundër Atletic Bilbaos me rez...