TIFF çon filmat në garën e nominimit për “Oscar”

Akademia “Oscar” ka përzgjedhur Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Tiranë i njohur ndryshe si TIFF, si një nga festivalet zyrtare te Akademisë që ka atributin e nominimit për “Oscar” për Çmimin e f...

Futbolli nuk luhet vetëm për para

Çdo ditë e më shumë, futbolli kinez po arrin të transferojë lojtarë të rëndësishëm nga klubet europiane. Oscar, John Obi Mikel dhe Carlos Teves janë emrat më të fundit që kanë vendosur ta vijojnë kar...

Juventus pazar tek Manchester United

Juventusi ka filluar të shikojë lojtarë të Manchester United për tu përforcuar. Gazeta Tuttosport shkruan se emrave si Oscar, Axel Witsel, Isco dhe Bernardo Silva i është shtuar edhe Ander Herrera i ...

Juventusi nuk i ndahet Oscar-it

Juventusi sërish kërkon të sjellë lojtarë me kualitet në Skuadër. Edhe pse gjatë verës dështuan ta transferojnë, Zonja e Vjetër nuk ka hequr dorë nga mesfushori brazilian i Chelseas, Oscar. Pas largi...