Mesut Ozil, futbollisti më i mirë gjerman

Mesut Ozil është vlerësuar si futbollisti më i mirë gjerman i vitit për herë të katërt në pesë vjetët e fundit. Futbollisti me origjinë turke që luan me Arsenalit humbi në vitin 2014 nga Toni Kroos, ...

Ozil më i miri në historinë e Arsenalit

Mesut Ozil këtë sezon po tregon një performancë të jashtëzakonshme. Deri më tani ai ka dhuruar 16 asistime dhe ka shënuar edhe gola. Ai është kthyer në lojtarin i cili ka kontributin më të madh në hi...

Wenger: Ozil është më i miri

Mesut Ozil po zhvillon sezonin më të mirë në karrierë dhe mbyllja e vitit ishte perfekte, me një asistim dhe një gol fantastik në fitoren 2-0 të Arsenalit ndaj Bournemouthit. Tani trajneri Arsen Weng...

Arsenali fitore për vendin e parë

Topçinjtë kanë arritur të shënojnë fitore me rezultat 2-0 kundër Bournemouth për të kaluar përkohësisht në pozitën e parë. Londinezët e dominuan ndeshjen nga fillimi deri në fund duke krijuar shumw r...