Parashikimi i motit, e martë 24 dhjetor 2019

Moti sot parashikohet të jetë me vranësira e më tepër kthjellime në zonat bregdetare e të ulëta. Përgjatë maleve parashikohet të ketë reshje të dobëta bore në orët e paradites. Era do të fryjë me dre...

Parashikimi i motit, 16 dhjetor 2019

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për ditën e sotme, moti parashikohet i kthjellët dhe me vranësira kalimtare deri në mesditë. Parashikohet që era të jetë me drejtim  Juglindje -Lindje ...

Parashikimi i motit, e premte 13 dhjetor 2019

-Moti sot parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu që në orët e para të 24 orëshit përgjatë vijës bregdetare në veriper...

Parashikimi i motit, e enjte 12 dhjetor 2019

Moti sot parashikohet të nisë me kthjellime, por gradualisht pas mesdite vranësirat do të vijnë në dendësim. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu të cilat bëhen preze...

Parashikimi i motit, e martë 3 dhjetor 2019

Mbi vendin tonë do të qarkullojnë masa ajrore të paqëndrueshme dhe të lagështa me origjinë veriore. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti do të jetë me vranësira të dendura shoqëruar me...

Parashikimi i motit, e martë 27 nëntor 2019

Vendi ynë gjatë paradites së sotme do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta. Por parashikohet që pasditja dhe mbrëmja të zhvillojnë vranësirat në zonat Veriore dhe Perëndimo...

Parashikimi i motit, e mërkurë 27 mars 2019

Vijon ndikimi i motit të paqëndrueshëm në territorin shqiptar, duke bërë që vranësirat e dendura dhe kthjellime të pakta të dominojnë gjatë gjithë ditës. Gjatë pasdites priten reshje shiu pothuajse n...

Parashikimi i motit, e martë 26 mars 2019

Orët e para të ditës mbeten me kthjellime dhe vranësira kalimtare, ku më të dendura paraqiten në zonat malor. Mesdita dhe pasditja sjellin shtim të vranësirave në të gjithë territorin duke bërë që në...

Parashikimi i motit, e hënë 25 mars 2019

Vijon ndikimi i masave ajrore të qëndrueshme deri në mesditë duke bërë që kthjellimet dhe vranësirat kalimtare të jenë dominante. Ndërsa mesdita sjellë shtim të vranësirave fillimisht në ekstremin Ve...

Parashikimi i motit, e mërkurë 20 mars 2019

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare dominojnë në ultësirën perëndimore. Por vranësira të shpeshta paraqiten në zonat malore lindore të vendit gjatë paradites. Pasditja mbetet me alternim...