Parashikimi i motit, e enjte 12 dhjetor 2019

Moti sot parashikohet të nisë me kthjellime, por gradualisht pas mesdite vranësirat do të vijnë në dendësim. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu të cilat bëhen preze...

Parashikimi i motit, e martë 3 dhjetor 2019

Mbi vendin tonë do të qarkullojnë masa ajrore të paqëndrueshme dhe të lagështa me origjinë veriore. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti do të jetë me vranësira të dendura shoqëruar me...

Parashikimi i motit, e martë 27 nëntor 2019

Vendi ynë gjatë paradites së sotme do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta. Por parashikohet që pasditja dhe mbrëmja të zhvillojnë vranësirat në zonat Veriore dhe Perëndimo...

Parashikimi i motit, e mërkurë 27 mars 2019

Vijon ndikimi i motit të paqëndrueshëm në territorin shqiptar, duke bërë që vranësirat e dendura dhe kthjellime të pakta të dominojnë gjatë gjithë ditës. Gjatë pasdites priten reshje shiu pothuajse n...

Parashikimi i motit, e martë 26 mars 2019

Orët e para të ditës mbeten me kthjellime dhe vranësira kalimtare, ku më të dendura paraqiten në zonat malor. Mesdita dhe pasditja sjellin shtim të vranësirave në të gjithë territorin duke bërë që në...

Parashikimi i motit, e hënë 25 mars 2019

Vijon ndikimi i masave ajrore të qëndrueshme deri në mesditë duke bërë që kthjellimet dhe vranësirat kalimtare të jenë dominante. Ndërsa mesdita sjellë shtim të vranësirave fillimisht në ekstremin Ve...

Parashikimi i motit, e mërkurë 20 mars 2019

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare dominojnë në ultësirën perëndimore. Por vranësira të shpeshta paraqiten në zonat malore lindore të vendit gjatë paradites. Pasditja mbetet me alternim...

Parashikimi i motit, e martë 19 mars 2019

Mot i kthjellët dhe vranësira të lehta e kalimtare dominojnë në pjesën më të madhe të territorit gjatë paradites. Por pasditja dhe mbrëmja sjellin kalime vranësirash të shpeshta në të gjithë vendin. ...

Parashikimi i motit, e hënë 18 mars 2019

Alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta e kalimtare dominojnë gjatë orëve të para të ditës në pjesën më të madhe të territorit. Ndërsa pasditja dhe nata sjellin shtim të vranësirave në të gjith...

Parashikimi i motit, e mërkurë 13 mars 2019

Kthjellime e vranësira kalimtare dominojnë motin në territor deri në mesditë kur vranësirat bëhen më të dukshme në zonat malore, kryesisht në Juglindje të vendit. Edhe pasditja vijon me kthjellime e ...