Parashikimi i motit, e hënë 18 shkurt 2019

  Vijon ndikimi i motit të kthjellët dhe vranësirave kalimtare në të gjithë territorin, më të dukshme vranësirat paraqiten në ultësirën perëndimore dhe ekstremin verior. Pasditja dhe nata do të ...

Parashikimi i motit, e premte 15 shkurt 2019

  Mot i vranët dhe intervale të shkurtra kthjellimesh dominojë në vend. Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat verilindore dhe juglindore duke rrezikuar reshje të izoluara dëbore. Pasditja ...

Parashikimi i motit, e enjte 14 shkurt 2019

Vijon ndikimi i masave ajrore të qëndrueshme por të ftohta mbi territorin shqiptar. Për pasojë do të kushtëzohet mot i kthjellët dhe vranësira kalimtare, ku më të dukshme paraqiten në zonat Verilindo...

Parashikimi i motit, e mërkurë 13 shkurt 2019

Kthjellime dhe vranësira të shpeshta mbeten në të gjithë vendin. Më të dukshme do të jenë në ekstremin Verior dhe përgjatë kufirit Lindor ku priten reshje të izoluara dëbore. Pasditja dhe nata sjelli...

Parashikimi i motit, e martë 12 shkurt 2019

Mbetemi nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke ndikuar vranësira dhe shira në territor, më të dukshme paraqiten në Jug-Juglindje të vendit. Pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim gradual ...

Parashikimi i motit, e premte 8 shkurt 2019

Masat ajrore të qëndrueshme por të ftohta do të ndikojnë mot të kthjellët në të gjithë vendin. Herë pas-here do të ketë kalime vranësirash të lehta, më të dukshme në zonat jugore-juglindore por pa re...

Parashikimi i motit, e enjte 7 shkurt 2019

Moti i kthjellët dhe vranësira të lehta dominojnë në bregdet dhe zonat e ulëta. Por vranësira të shpeshta paraqiten në zonat Juglindore duke rrezikuar reshje të dobëta shiu e dëbore gjatë mëngjesit. ...

Parashikimi i motit, e mërkurë 6 shkurt 2019

Vendi ynë do të kushtëzohet nga mot me kthjellime dhe vranësira të shpeshta gjatë paradites. Mesdita sjellë shtim të vranësirave fillimisht në zonat Juglindore dhe Lindore duke gjeneruar reshje të pa...

Parashikimi i motit, e martë 5 shkurt 2019

Kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme dominojnë në të gjithë territori. Më të dukshme paraqiten në Jug dhe Juglindje të vendit por pa rrezikuar reshje. Pasditja dhe nata vijojnë në të njëjtat ...

Parashikimi i motit, hënë 4 shkurt 2019

  Masat ajrore të paqëndrueshme do të vijojnë të kushtëzojnë motin. Për pasojë: pjesa e parë e ditës do të dominohet nga vranësira të dendura në të gjithë vendin duke gjeneruar reshje shiu e dëb...