Alsenal ndalet nga Stoke City (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=PRDSOK-bvWQ Arsenali ka barazuar me Stoke City në xhiron 22-të të Premier League. Pas barazimit dramatik me Liverpoolin, Gunners kanë lënë pikë edhe kundër Stoke Cityt...

Lojën e bën Liverpool, por fiton United (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=wqm7sOADyuk Derbi më i madh anglez i zhvilluar në stadiumin Anfield Road ndërmjet Liverpoolit dhe Manchester Unitedit ka përfunduar me fitoren e këtij të fundit me rez...

Ekipet e mëdha me sytë nga Gotze

Mario Gotze mund të largohet nga skuadra e tij aktuale Bayern Munich. Hapësirat e pakta në formacionin bazë të bavarezëve kanë bërë që talenti gjerman të mendojë largimin nga Munichu. Ylli i Gjermani...

Leicester ngjitet në krye me barazim (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=EFNmt2Io-h0 Leicesteri ka barazuar 1:1 me Aston Villan, ndërsa tani kryeson në Premierligë. Shinji Okazaki e kaloi skuadrën e Claudio Ranierit në epërsi, ndërsa rezult...

Fiton City dhe merr vendin e parë (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=C3JlcTBo65M Manchester City ka fituar me rezultat 4-0 kundër Crystal Palace. City dominoi gjatë gjithë ndeshjes dhe kështu iu rikthye fitoreve pas barazimit kundër Eve...

Chelsea merr barazimin në minutat e fundit (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=hoJ-tO0q4d0 Chelsea dhe Everton i kanë ndarë pikët, duke barazuar 3:3. Terry me një autogol dhe Mirallas ia dhuruan epërsinë prej dy golave skuadrës së Evertonit, para...

Formacionet zyrtare: Chelsea – Everton

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Chelsea – Everton. Ndeshja fillon në orën 16:00. Chelsea: Courtois; Ivanovic, Zouma, Terry (c), Azpilicueta; Mikel, Matic; Willian, Fabregas, Pedro; Die...

Formacionet zyrtare: Manchester City – Crystal Place

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Manchester City– Crystal Place. Ndeshja fillon në orën 16:00. City: Hart, Zabaleta, Otamendi, Demichelis, Kolarov, Fernando, Delph, De Bruyne, Silva, Ag...