Shaqiri mungon ndaj Arsenalit

Futbollisti kosovar i Stoke Cityt, Xherdan Shaqiri, ka qenë pika kryesore e diskutimit në konferencës për shtyp të cilën e mbajti trajneri i ekipit Mark Hughes. ”Është e sigurt se ai do të mungojë në...

Lojtari dhe trajneri i muajt në Premierligë

Quique Flores dhe Odion Ighalo janë më të mirët e muajit dhjetor në Premierligë. Menaxheri i Watwordit, Quique Flores dhe sulmuesi i tij Odion Ighalo janë shpallur më të mirët e muajit dhjetor në Pre...

Elneny ambicioz, kërkon tripletën me Arsenalin

Mesfushori i ri i Arsenalit, Mohamed Elneny nuk ka humbur shumë kohë për të treguar ambiciet e tij me klubin e ri. Në një intervistë pas prezantimit si lojtar i klubit anglez, Elneny ka thënë se dësh...

Manchester City bën transferimin e parë

Manchester City ka bërë transferimin e parë për këtë afat kalimtar. Skuadra angleze ka transferuar mesfushorin australian, Anthony Caceres, 23 vjeç, nga skuadra e Central Coast Mariners. Konfirmimin ...

Ndeshje e çmendur, “paqe” në Anfield (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=BQ4feUFuLD8 Liverpool dhe Arsenal dhurojnë një ndër ndeshjet më të bukura të sezonit në Premier League, por sfida mbyllet në barazim 3-3. Ndeshja nisi në mënyrë spekta...

Leicester nuk ndalet, fiton ndaj Tottenham (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=0fJ7sHII7g0 Leicester City e ka mposhtur Tottenhamin në udhëtim, për ta dëshmuar se pozita në të cilën ndodhet në tabelë nuk është e rastësishme. Leicesteri ka shënuar...

Chelsea barazon ndaj WBA (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=PkNOGdwU8Sw Chelsea ngec pëprsëri në ndeshjen me WBA, e cila përfundoi në barazim, por me katër gola të shënuara. Cesar Azpilicueta arriti të depërtonte i pari për Che...

Manchester United kthehet nga Eden Hazard

Manchester United ka gati ofertën për sulmuesin Eden Hazard. Daily Star shkruan se Djajtë e Kuq po bëjnë gati ofertën prej 65 milionë pound për lojtarin. Paga e lojtarit parashihet të jetë 250 mijë p...

Granid Xhaka drejt Premier League

Liverpool është i gatshëm të paguajë 50 milionë euro për transferimin e mesfushorit të Borussia Monchenglabdach, Granit Xhaka. Granit Xhaka do të largohet nga Borussia Monchengladbach, pas përfundimi...