Klopp: I kënaqur nga ekipi

Jurgen Klopp thotë se është krenar me lojtarët e tij për performancën në gjysmëfinalen e parë në Capital One Cup ndaj Stoke Cityt. “Reds” fituan në Britannia Stadium pak ditë pas humbjes 2-0 nga West...

Manchester City 55 milionë euro për 19-vjeçarin

Manchester City do të bëjë një ofertë të majme për mesfushorin ofensiv të Schalkes, Leroy Sane. Sipas njoftimit, klubi anglez ka gati 55 milionë euro për futbollistin 19-vjeçar. Në rast se do të ndod...

Leicester dy javë pa Jamie Vardy

Leicesteri në javët e ardhshme pritet të luajë pa lojtarin kryesor, Jamie Vardy. E gjitha kjo pasi sulmuesi anglez ka pësuar një lëndim të vogël i cili pritet ta mbaj larg fushës për dy javë. Golashë...

Manchester United bën gati ofertën për Neymar

Manchester Unitedi është duke përgatitur një ofertë marramendëse për transferimin e Neymarit gjatë verës. Daily Star raporton se Djajtë e Kuq janë të gatshëm ta paguajnë klauzolën e brazilianit për t...

Giroud: Nuk na duhen blerje të reja

Sulmuesi i Arsenalit, Olivier Giroud këmbëngul se Topçinjtë kanë një skuadër mjaft të mirë për të fituar Premier League dhe ka hedhur poshtë sugjerimet se ata kanë nevojë për të forcuar skuadrën në j...

Ronaldinho mund të rikthehet në Europë

Agjenti i Ronaldinhos, Roberto, njëherësh edhe vëllai i tij, ka treguar se ka marrë disa telefonata nga Anglia. Ish-futbollisti i Barcelonës dhe Milanit është në kërkim të një klubi të ri, ndërsa Pre...

Leicester barazon pa gola me Cityn

Leicester City ka barazuar në shtëpi ndaj Manchester Cityt me rezultat 0-0. Ishte një ndeshje e mirë, me raste nga të dy anët, posaçërisht nga mysafirët, por fatkeqësisht pa gola. Shansi i parë konkr...

Shaqiri në formacionin e javës në Premier League

Në xhiron e 19 në Premier League, Xherdan Shaqiri ka bërë një paraqitje fantastike kundër Evertonit, duke u zgjedhur në formacionin e javës në Premier Ligë nga e përditshmja britanike The Telegraph. ...

Wenger: Ozil është më i miri

Mesut Ozil po zhvillon sezonin më të mirë në karrierë dhe mbyllja e vitit ishte perfekte, me një asistim dhe një gol fantastik në fitoren 2-0 të Arsenalit ndaj Bournemouthit. Tani trajneri Arsen Weng...