Nejmar, plot 10 javë jashtë fushave

Klubi Parizien (PSG) bëri të ditur sot në formë zyrtare gjendjen e yllit brazilian. Dëmtimi që mori Nejmar gjatë përballjes ndaj Strasburgut në kupën e Francës kërkon ndërhyrje kirurgjikale dhe do ta...

Refuzon 1 milion euro, Cavani: Penalltitë i gjuaj unë

Paris Saint- Germain nuk po i gjen dot ende një zgjidhje çështjes së gjuajtësit të penalltive, debat që lindi mes Cavanit dhe Neymarit gjatë ndeshjes së kampionatit francez kundër Lyonit. Drejtuesit ...

Di Maria në radarët e Interit

Angel Di Maria mund të transferohet në Inter gjatë janarit Drejtuesit e ri të Interit po synojnë që ta përforcojnë skuadrën me emra të mëdhenj. Sipas Mirror, Nerazzurrët i kanë drejtuar sytë kah ylli...

A do i tradhëtojë Silva tifozët e Milanit?

Juventusi do ta konsiderojë mundësinë e afrimit të yllit të Paris-Saint-Germain, Thiago Silva. Sipas Tuttosport, Bianconerër janë të interesuar për lojtarin , ndërsa tashmë agjenti i brazilianit e ka...

E gjithë Europa pas talentit të PSG

Pas shkëlqimit në fillim të edicionit, skuadra franceze është duke synuar që ta lidhë të ardhmen e lojtarit me Parc des Princes. Qendërmbrojtësi i Paris Saint-Germain, Presnel Kimpembe ka shkëlqyer n...

Ja 21 skuadrat që kanë siguruar Ligën e Kampionëve

Pas përfundimit të kampionateve në ligat europiane janë qartësuar edhe skuadrat të cilat do të marrin pjesë në garën më prestigjose të klubeve, Champions League. Leicester City do të luajë për herë t...

Ibrahimoviç do të largohet nga PSG

Zllatan Ibrahimoviç do të luajë të shtunën ndeshjen e fundit me Paris Saint Germain. Sulmuesi suedez i njoftoi sportdashësit me anë të një postimi në Twitter se nuk do të jetë më pjesë e kësaj skuadr...

PSG kërkon të rrëmbejë yllin e Manchester United

PSG po shfaq një formë të jashtëzakonshme në kampionatin francez ku është shpallur edhe kajon 8 javë para përfundimit të sezonit. Po ashtu ata janë në një formë të shkëlqyer edhe në Champions League,...

Më të mirat e evropës pas Leroy Sanes

Leroy Sane është njëri ndër talentet më të mëdhenj në Gjermani dhe më gjerë. Anëtari i skuadrës gjermane Schalke 04, Sane ka impresionuar të gjithë këtë vit me paraqitjet e tij me fanellën bardh e ka...