Si të shërojmë gryket dhe acarimin e fytit pa ilaçe

Nëse ju ka rritur gjyshja, me siguri duhet t’ju kujtohet që sa herë ju sëmureshit ajo kishte një recetë të sajën që si për mrekulli ju shëronte. Jo vetëm që sëmundja largohej brenda pak ditësh,...

Receta e ditës/ Mish pule me garniturë dhe beshamel

Përbërësit: 500g gjoks pule 1 qepë të thatë 2 speca jeshilë 1 spec i kuq 2  filxhanë bizele 2 patate 2 karotë Piper i zi Spec i kuq pluhur Vaj Kripë Për salcën e Beshamelit: 2 gota qumësht 2 lugë gja...

Recetat e ‘Gjumit të ëmbël’

Nëse keni probleme me gjumin specialistët rekomandojnë disa ushqime që do ju vinë në ndihmë. Ndër to janë : qershitë, bananet, tërshëra, karbohidratet (te kontrolluara, pa e tepruar),qumësht. Në tjet...