Recetë /Gjellë me kërpudha dhe lëng mishi

Përbërësit: 7 kërpudha te freskëta 1 lugë vaj ulliri 2 lugë gjalpë 2 lugë miell Një kub koncentratë viçi 1 filxhan qumësht kripë erëza piper për shije Përgatitja: Shpëlajini kërpudhat, pastaj thajini...

Pastë rulo e mbushur me krem dhe banane

Për rulon: 1 litër qumësht 1 gotë miell 3 lugë gjelle kakao vanilje 1 lugë gjalp të shkrirë 1 gotë sheqer Për mbushjen: 1 paketë krem pastiçerie 3 banane 1 gotë qumësht për zbukurim grimca arre kokos...

Recetë/Waffle përgatitur në shtëpi

Përbërësit: 1 gotë qumësht një filxhan sheqer një filxhan  vaj 1 vezë 1 lugë çaji sodë buke 1/2 lugë gjelle vanilje një lugë e vogël kanellë (sipas dëshirës) miell Për mbushjen: çokollatë e shkrirë f...

Recetë/Qofte me kunguj dhe djathë kaçkavall

Përbërësit: 2-3 kunguj 1 pjatë majdanoz të freskët 1 pjatë kopër 1 gotë miell misri 2 vezë gjysmë gote vaj piper i zi spec i kuq pluhur kripë djathë kaçkavall   Përgatitja Kungujt i grijmë në rende d...

Recetë/Tortë me krem kakao

Përbërësit: 250 gr biskota të bluara 100 gr gjalpë 400 gr ҫokokrem 500 gr Krem djathi (Philadelphia,mascarpone etj) fruta pylli për zbukurim  Përgatitja: Një lugë ҫokokrem e shkrijmë me gjalpin dhe i...

Sallata Antidot, recetë kundra kalorive

  Sallata Antidot është një sallatë me vlera detoksifikuese. Nëse e keni tepruar me yndyrë, ëmbëlsira bëni mirë që të konsumoni këtë sallatë. Ja si përgatitet Përbërësit 2 kupa lakër të bardhë +...

Receta e thjeshtë që pastron trupin tuaj

Produktet në natyrë janë produkte të cilat ndihmojnë jo vetëm në përshpejtimin e metabolizmit tuaj por edhe në humbjen e kileve të tepërta. Për këtë ilaç të thjeshtë ju nevojitet: një lugë e vogël ka...