Duolingo, platforma falas e mësimit të gjuhëve

Duolingo, platforma falas e mësimit të gjuhëve, ka nxjerrë dhe tre gjuhë të reja në aplikacionin e saj në iOS, duke ndihmuar kështu njerëzit që të mësojnë gjuhë të reja pa paguar leksione të shtrenjt...

Google vjen me risi të reja në aplikacionin Maps

Google, gjigandi i kërkimit ka blerë kompaninë Urban Engines e cila analizon trafikun urban dhe lëvizjen e njerëzve në qytet me qëllim për të përmirësuar aplikacionin Maps. “Analizat e lokacioneve ja...

Pas iPhone 7, kureshtje dhe hamendësime për iPhone 8

Nuk ka kaluar shumë kohë nga dalja në treg e iPhone 7 dhe menjëherë kanë nisur thashethemet për iPhone 8. Sipas forumeve teknologjike dhe artikujve të ndryshëm në mediat e huaja, iPhone 8 do të jetë ...

iPhone 7, të rejat e smartfonit të shumëpritur

Apple përgatitet të hedhë në treg produktin e saj më të ri: “objektin më të nxehtë të botës së smartfonëve”,  iPhone 7, më i avancuari i serive të përdorura deri tani e që po pritet me padurim. Askus...

Çfarë po vjen me iOS 10 ?

Një nga veçoritë e reja që do të vijë në versionin e ri të sistemit operativ të Apple iOS 10, është fakti se zhvilluesit do të fitojnë mundësinë të krijojnë emoji të animuara për aplikacionin iMessag...

iPhone 7 nuk do të ketë model me 16 GB

Spekulimet që po qarkullojnë së fundmi në internet shfaqin specifikat e ndryshme që kemi pritur të dijmë për iPhone 7. Para disa ditëve një lajm nga Kina ka deklaruar se iPhone 7 do e zëvendëspjë mod...

Rolls-Royce, anije që kontrollohet në distancë

Objektiv i çdo kompanie globale është reduktimi i kostos së ofrimit të shërbimit dhe këtë parim ka patur ndërmend edhe Rolls-Royce, kur ka prezantuar projektin e vet për të ardhmen e transportit të m...