5 produktet e reja që do t’i krijojë Apple

Apple vazhdimisht na surprizon, këtë do të bëjë edhe me produktet që do gjeni më poshtë. Më poshtë është një listë e top 5 produkteve më të përfolura të cilat thuhet se Apple do t’i zbulojë brenda nj...

Njihuni me risinë më të fundit nga Viber

Viber, aplikacioni i komunikimit bëhet tashmë i papërgjueshëm. Kompania ka bërë të ditur se funksionet e reja do të lëshohen globalisht në javët në vijim. Funksionalitetet e reja të privatësisë do të...

Facebook nuk ndalet, tani sfidon edhe Skype-in

Facebook Messenger po shndërrohet gjithnjë e më shumë në një platformë gjithpërfshirëse komunikimi. Pasi sfidoi platformat e tjera të komunikimit duke prezantuar shërbimin me video për përdoruesit e ...

Tashmë edhe mund të fluturojmë…!

Kompani franceze “Zapata Racing” ka krijuar një pajisje të ngjashme me një dron, e cila mund të fluturojë me një shpejtësi maksimale deri në 148 kilometra në orë dhe mbi të mund të mbajë një person. ...

Gabime që nuk duhet ti bëni me fjalëkalimin tuaj

Është një shaka që qarkullon në internet që thotë: “E ndryshova fjalëkalimin dhe e vendosa ‘ipasaktë’, kështu sa herë të harroj fjalëkalimin kompjuteri do më thotë, ‘ Fjalëkalimi juaj është i pasaktë...

Njihuni me risinë që sjell Instagram

  Instagram ka lançuar shërbim e ri te “videot e personalizuara”, në kanalin Explore. Aplikacioni për shpërndarjen e fotografive njoftoi se ka zgjeruar kanalin Explore në aplikacion,...

Samsung fillon përgatitjet për telefonin qē paloset

Prej kohësh po punohet për modelin e telefonit të Samsung që paloset  dhe mesa duket do të bëhet realitet së shpejti. Sipas faqes koreane ETNews, Samsung do të fillojë me prodhimin e modelit “smartle...

iPhone 7 vjen me sistem parashute…?! (VIDEO)

Deri ku mund të shkojë imagjinata? Të gjithë të apasionuarit e iPhone po presin modelin e ri të tij, iPhone 7. Në internet po qarkullojnw mjaft video ku tregojnë se si mund të jetë iPhone 7. Një veço...

Termostati Nest “flet” me smartphone

  Termostatët “inteligjentë” të Nest, shoqëria në pronësi të Google, tashmë Alphabet, përditësohen duke u pasuruar me funksione të reja. Aplikacioni i ri bën të mundur që pajisje të ndryshme në ...