Inter-Torino, tifozët mbushin stadiumin

Interi i Spallettit vijon të vendosë rekorde në fushën e lojës, ndërsa tifozët po tentojnë të bëjnë të njëjtën gjë në shkallët e stadiumit. Zikaltrit janë skuadra më e ndjekur në stadium, me një mesa...

Milan – Juventus, formacioni i mundshëm

Milani pret ditën e sotme Juventusin në San Siro në ndeshjen e parë të derbit të javës së 11-të në Serinë A. “Kuq e zinjtë” i janë rikthyer fitores në ndeshjen e shkuar ndaj Chievos dhe tani ndeshen ...

Milan-Juventus, pritet një “San Siro” i magjishëm

Milani do të presë Juventusin, në orën 18:00 të ditës së sotme, në një ‘San Siro’, që nuk do të ketë asnjë vend bosh. Kuqezinjtë, që janë edhe organizatorët e takimit, kanë njoftuar shitjen e të gjit...

“Mbretërit” fitojnë titullin e 11 në Champions

Real Madrid është kampion i ri i Evropës Real Madridi ka fituar Ligën e Kampionëve, pasi në finale ka mposhtur rivalin e qytetit Atletico Madridi dhe atë vetëm pas penalltive. Koha e rregullta dhe va...

Milan fiton ndaj Genoas (VIDEO)

Milan ka shënuar fitore me rezultat 2:1 ndaj Genoas në San Siro. Golat për ekipin e Sinisa Mihajlovicit i kanë shënuar Carlos Bacca (5) dhe Keisuke Honda (64). Kurse, golin e vetëm për Genoan e ka sh...

Zhgënjen Milan, humb në San Siro

Milan vazhdon mos të bindë në Serinë A duke pësuar humbjen e gjashtë sezonale duke u mposhtur nga Bologna (0-1) para tifozëve në San Siro. Një gjysmë e parë e zbehtë sa u përket rasteve dhe i tillë i...