Roberto Mancini drejt shkarkimit

Roberto Mancinit i duhen katër fitore në pesë ndeshjet e ardhshme në Serie A që ta shpëtojë punën e tij. Nerazzurrët ishin në krye të Serie A në pjesën e parë të sezonit, por që nga ajo kohë ata kanë...

Napoli barazon me Milanin, mbetet pas Juventusit (VIDEO)

Napoli dhe Milan kanë barazuar në 1:1 në derbin e javës në Serie A. Napoli nuk ka arritur më shumë se sa një barazi 1:1 me Mialnin, duke dështuar që të kthej pozitën e parë në Serie A. Napoli ishte s...

Interi rikthehet te fitoret (VIDEO)

Inter ka marrë një fitore mjaft të rëndësishme në San Siro ndaj Sampdorias me rezultatin 3-1 duke iu afruar zonës së Champions League. Galat për Interin u shënuan nga D’Ambrosio (23′), Mi...

Anwar El Ghazi nuk shkon te Milani

Anwar El Ghazi së fundmi u tha se ka bërë një parakontratë me ekipin e Milanit, por mesa duket ky i fundit nuk dëshiron të largohet nga Ajaxi. Disa ditë më parë ish futbollisti i Interit, Andy van de...

Arlind Ajeti në formacionin titullar të Frosinones

Arlind Ajeti projektohet në formacionin titullar të Frosinones për sfidën e fundjavës kundër Lazios. Mbrojtësi shqiptar që po tregon një formë të mirë me skuadrën italiane, do të rikthehet në fushë q...

Dënohet Kondogbia dhe Zarate

Komisioni i Disiplinës në Serinë A, ka dënuar me 3 ndeshje mos lojë sulmuesin e Fiorentinës, Mauro Zarate dhe me 2 të tjerë mesfushorin e Interit, Geoffrey Kondogbia. Zarate është përjashtuar në fund...

Balotelli ndoshta nuk luan më kurrë për Milanin

Trajneri i kuqezinjve Sinisa Mihajlovic është shprehur mjaft i nervozuar me sjelljet e Mario Balotellit. Në ndeshjen e luajtur mes Milanit dhe Genoas, Super Mario u fut në lojë në minutat e fundit të...

Inter ngec sërish, triumfon Fiorentina (VIDEO)

Fiorentina ka përmbysur rezultatin ndaj Interit, duke fituar në fund 2:1 në ndeshjen që u zhvillua në ‘Stadio Artemio Franchi’ Interi e nisi shumë mirë ndeshjen, duke kaluar të parët në epërsi. Ishte...

Milan fiton ndaj Genoas (VIDEO)

Milan ka shënuar fitore me rezultat 2:1 ndaj Genoas në San Siro. Golat për ekipin e Sinisa Mihajlovicit i kanë shënuar Carlos Bacca (5) dhe Keisuke Honda (64). Kurse, golin e vetëm për Genoan e ka sh...

Derbi della Madonnina i takon Milanit (VIDEO)

Milani është fitues i kryendeshjes së kësaj jave në Serie A duke fituar në Derby della Madonina kundër Interit me rezultat 3-0. Nerazzurrët bënë paraqitje të mirë në gjysmën e parë duke krijuar disa ...