Napoli vazhdon të jetë lider (VIDEO)

Juventusi ka qenë vetëm përkohësisht lider i Serie A, pasi Napoli nuk e ka ndërmend të ndalet dhe pas fitores prej 5:1 ndaj Empolit, ka rimarr sërish kreun e tabelës. Skuadra e Maurizio Sarri e nisi ...

Juventus nuk di të ndalet (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=eOlbTP1hSw4 Kampionët e Italisë, Juventus ka shënuar edh fitoren e 12 më radhë në Serie A, duke mposhtur Chievon në udhëtim me rezultat të thellë 4:0. Skuadra e Allegr...

Eder zyrtarisht është i Interit

Eder eshte zyrtarisht nje futbollist i Interit. Italo-braziliani le keshtu ekipin e Sampdorias per t’iu bashkuar atij te Roberto Mancinit. Eder ka firmosur nje kontrate qe skadon ne vitin 2020....

Triumfon Juventus, është sërish ai…(VIDEO)

Juventusi ka vazhduar me rekordin e fitoreve në Serie A, edhe pse kundërshtar kishte njërin prej pretendentëve për titull. Zonja e Vjetër e ka mposhtur Romën në kryendeshjen e javës së 21-të që u zhv...

Fiorentina nuk gabon ndaj Torinos (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=kgdPnKUvi5s Fiorentina nuk ka gabuar në ndeshjen e radhës në shtëpi pas dy humbjesh ndaj një skuadre aspak për t’u nënvlerësuar si Torino. Skuadra e Paolo Sousës...

Napoli nuk e lëshon kreun e Serisë A (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=1abykbsoBg8 Napoli nuk ka ndërmend që ta lëshojë kreun në Serinë A. Skuadra e Mauricio Sarrit ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në transfertë 4-2 ndaj Sampdoria...

Inter barazon me Carpin (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=H0gDyR45du4 Interi nuk ka arritur më shumë se një barazim ndaj Carpit me rezultat 1-1. Vazhdoi mallkimi i Nerazzurrëve për ndeshjet në shtëpi nga ora 15:00, pasi klubi...

Milan barazon me Empolin (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=uZ_REvTh10U Milani nuk ka arritur më shumë se një barazim kundër Empolit me rezultat 2-2. Vendasit ishin më të mirë gjatë gjithë ndeshjes, duke rrezikuar shpesh portën...

Dodo largohet nga Inter

Negociatat e gjata janë mbyllur me sukses dhe tani operacioni është zyrtar. Mbrojtësi i majtë i Interit, Dodo, është huazuar te skuadra e Sampdorias. Lajmi është konfirmuar përmes një komunikate për ...

El Sharaawy tek kundërshtarët e Milanit

Sulmuesi i Milanit, Stephan El Shaarawy mund të nënshkruajë me një skuadër të re, gjatë këtij afati kalimtar të janarit. Monaco nuk e shfrytëzoi opsionin për blerjen e tij, andaj italiani është në kë...