Berat Gjimshiti është futbollist i Atalantës

Ashtu siç ishte paralajmëruar, Berat Gjimshiti është futbollist i ri i skuadrës italiane, Atalanta. Në aventurën e tij të re, Gjimshiti do të bartë fanelën me numrin 55. Lajmin është konfirmuar në fa...

Milan fiton ndaj Fiorentinës (VIDEO)

Milani ka bërë një fitore të rëndësishme në Serie A duke fituar ndaj Fiorentinës me rezultatin 2-0 Kjo fitore kundër kundërshtarit direkt për pozitat që dërgojnë në garat evropiane erdhi fillimisht n...

Roma zhgënjen edhe me Spalletin

Roma nuk ka arritur më shumë se një barazim kundër Hellas Veronës me rezultat 1-1. Aventura e Luciano Spallettit filloi ashtu siç e kishte lënë Rudi Garcia. Goli i epërsisë për Romën erdhi nga Radja ...

Juventus fiton bindshëm, i afrohet kreut (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=TYHK36rJRO0 Juventusi ka fituar me poker golash ndaj Udineses. Edhe pse Juventusi ishte mysafir në stadiumin e Udinezes arriti të shënojë katër gola. Për Juventusin sh...

Witsel në Itali, por jo te Milani

Mesfushori belg, Axel Witsel ka shprehur dëshirën tij  për të luajtur në Serie A, dhe ajo dëshirë mund të bëhet realitet. Ishte skuadra e Milanit ajo që e kërkoi më shumë se një vit mesfushorin dhe n...

Ekipet e mëdha me sytë nga Gotze

Mario Gotze mund të largohet nga skuadra e tij aktuale Bayern Munich. Hapësirat e pakta në formacionin bazë të bavarezëve kanë bërë që talenti gjerman të mendojë largimin nga Munichu. Ylli i Gjermani...

Mancini: Guarin mund të largohet

Trajneri i Interit, Roberto Mancini, është pyetur për të ardhmen e Fredy Guarinit gjatë konferencës për shtyp pas ndeshjes kundër Atalantas. Tekniku italian ka thënë se kolumbiani do të largohet vetë...

Napoli mposht Sassuolën, mban vendin e parë (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=lWb8XRWSuzs Napoli ka arritur të marrë një fitore të rëndësishme ndaj Sassuolës me rezultatin 3-1 duke konsoliduar më shumë vendin e parë në Seria A. Golat për Napolin...

Torino fiton me “poker” ndaj Frosinones

https://www.youtube.com/watch?v=2Stnzg02FIk Torino ka arritur të fitojë me rezultatin 4-2 ndaj Frosinones. Golat për Torinnon u shënuan nga Immobile (9′), Belotti (37′, 41′) dhe Ben...

Inter ngec sërish, barazon me Atalantën

Atalanta dhe Inter i kanë ndarë pikët, duke barazuar 1:1, në kuadër të xhiros së 20 në Serie A. Vendasit kaluan në epërsi me anë të një autogoli nga Jeison Murillo në minutën e 17, ndërsa Inter baraz...