Ku do shkojë Soriano?

Roberto Soriano është mesfushori që po kërkon Roberto Mancini për ta forcuar Interin e tij. Milan, Juventus, Napoli dhe Roma janë skuadrat e tjera që janë në ndjekje të mesfushorit 24-vjeçar. Inter p...

Berat Gjimshiti pothuajse lojtar i Atalantës

Mbrojtësi shqiptar Berat Gjimshiti është pothuajse një lojtar i ri i Atalantas. Lojtari i Kombëtares që tashmë është ndarë nga Zurich është afër të gjejë skuadër në Serie A. Atalanta është klubi i in...

Berisha më i mirë se Marcheti

Në transfertën e Bolognas, portën e Lazios do ta mbrojë sërish Etrit Berisha, i cili do të mbulojë katërkëndëshin bardhekaltër për të katërtën ndeshje rresht. Edhe pse Marchetti është titullar në bll...

Marcello Lippi tek Milan?

Silvio Berlusconi e ka vendosur. Ai do Marcello Lippin ne krye te pankines se Milanit dhe prova e se dieles kunder Fiorentines mund te vendose fatin e serbit Sinisa Mihajlovic, shkruan “TuttoSp...

Luciano Spalletti trajneri i ri i Romës

Roma ka rikthyer ish strategun në drejtim të ekipit pas shkarkimit të Rudi Garcias, të mërkurën. Ish trajneri i Zenit St Petersburg, Luciano Spalletti udhëtoi për në kryeqytetin italian nga Miami për...

Juventusi i afrohet kreut (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=ASAsqa7Shcw Juventusi ka arritur fitore me rezultat 1-2 kundër Sampdorias. Zonja e Vjetër dominoi gjatë gjithë takimit në Stadio Luigi Ferraris, ndërsa vendasit përveç...

Napoli tani është lideri i Seria A

Napoli është lider i ri i Serie A pasi ka shënuar fitore të thellë 5:1 kundër Frosinones në udhëtim, për të rrëmbyer kështu vendin e parë në Serie A. Napoli ka qenë skuadër e papërmbajtshme nga filli...

Interi e mbyll me humbje fazën e parë

Interi ka pësuar humbje në minutën e fundit të takimit ndaj Sassuolos. Qendërmbrojtësi i Interit, Miranda, ka bërë një gabim në minutën e fundit të takimit duke shkaktuar penallti pas një ndërhyrje j...

Nuk ka fitues në “Olimpiko”

Ndeshja e shumëpritur mes Romës dhe Milanit në Olimpiko përfundon me rezultatin 1-1. Goli parë i ndeshjes shënohet nga Roma me anë të Rudiger në minutën e 4 të takimit. Pjesa e parë përfundon me këtë...

Lazio surprizon Fiorentinën

Ekip I Fiorentinës ka pësuar humbje në shtëpinë e saj ndaj Lazios me rezultatin 1-3. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-1, me gol të shënuar nga Keita. Ndërsa në minutat shtesë të ndeshjes shënohen...