Milan merr zyrtarish Boateng

Milan ka siguruar shërbimet e mesfushorit të Schalke 04, Kevin-Prince Boateng. Ganezi tashëm ka nënshkruar marrëveshje për tu kthyer te Milani , ndërsa që më parë kishte filluar stërvitjen në Milanel...

Italianët nuk i ndahen Gashit

Pas Veronës dhe Fiorentinës, Gashi po ndiqet me shumë interes edhe nga Atalanta, që synon të gjejë një alternativë të përshtatshme të Maxi Morales, tashmë i kthyer në Argjentinë te Leon. Për shkak të...

Manaj mëson nesër skuadrën e re

Nesër do të mbahet një takim shumë i rëndësishëm mes Interit dhe Frosinones, që mund të vendosë përfundimisht për të ardhmen e sulmuesit të Kombëtares së Shqipërisë, Rey Manaj. Sipas “BBC”, palët do ...

Milan dhe Juve në garë për Banegan

Milani është hedhur në aksion për transferimin e mesfushorit të Sevillas, Ever Banega Trajneri i Milanit, Sinisa Mihajlovic po synon që ta përforcoj ekipin gjatë afatit kalimtar të janarit. Sipas Cor...

Jovetic: Asnjë problem me Mauro Icardin

Stevan Jovetic ka thënë se nuk ka asnjë problem me Mauro Icardin. Malazezi ka folur para ndeshjes miqësore që zhvillohet nesër në Doha kundër Paris Saint-Germainit. “Marrëdhenjet me Icardin? Ai është...

Hysaj mbrojtësi i djathtë më i mirë i vitit

Të gjithë ekipet italiane për momentin po pushojnë, ndërkohë që mediat italiane kanë nxituar që të bëjnë edhe disa sondazhe për formacionin më të mirë të vitit. “Calciomercato.com” hapi n...