Brazil – Belgjikë, më shumë se një supersfidë

Në kuadër të fazës së çerekfinaleve të Botërorit Rusi 2018, ditën e nesërme në orën 20:00 do të zhvillohet supersfida Brazil-Belgjikë në stadiumin “Kazan Arena”. Për të kaluar Belgjikën në çerekfinal...

Mos dëshiro veçse gjëra që mund t’i arrish!

“Nëse kërkon të arrish gjithçka që dëshiron, mos dëshiro veçse gjëra që mund t’i arrish.” “Mos e sfido kurrë një person, i cili nuk ka gjë për të humbur.”   -Hipokr...

Ilaçet kundër pagjumësisë, a duhet t’i përdorim?

Problemet me gjumë janë sfidë për shumë persona që përballen me një gjë të tillë. Gjumi shpeshherë kthehet në një sfidë për shumë persona. Netët e gjata pa gjumë shkaktojnë lodhje dhe mungesë përqënd...

MF: Investimet publike, 32 milionë më pak se plani

Mbledhja e të ardhurave sipas planit është shndërruar në një nga sfidat më të mëdha të qeverisë. Në shtator, ajo nisi një aksion mbarëkombëtar kundër informalitetit në ekonomi. Por në tre muajt pasar...