Manjani: Presim hapjen e negociatave nga KE

Qeveria shqiptare është optimiste për marrjen së shpejti të rekomandimit për hapjen e negociatave nga Komisioni Europian. Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, tha se reforma në drejtësi dhe ligji i p...

Shqipëria pëson humbjen e parë

Shqipëria ka pësuar humbjen e parë në grup me rezultatin 0-2 ndaj Spanjës. Shqipëria nuk ka mundur ti bëjë ballë një Spanjë dominuese. Galat u shënuan në pjesën e dytë nga Diego Costa në minutën e 55...

Dëmtohet Jordi Alba, ndaj Shqipërisë luan Monreal

Jordi Alba është lënduar në sfidën ndaj Italisë dhe kështu nuk do të luajë ndaj Kombëtares së Shqipërisë. Në vend të tij trajneri Julen Lopetegui ka ftuar Nacho Monrealin e Arsenalit. Vlen të theksoh...

De Biasi dhe Mavraj: Marrim tre pikë ndaj Lihtenshtajnit

Do të luhet në Lihtenshtajn por për shkak të interesimit të madh të tifozëve, stadiumi modest i përfaqësueses rivale në Botërorin 2018, do t’i ngjajë një impianti shqiptar. Mbrojtësi Mërgim Mavraj sh...