Imazhi i Skënderbeut në pullat postare në Francë

Franca nxjerr në qarkullim pullën postare me imazhin e Skënderbeut. Lajmi u bë i ditur nga ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko. “Imazhi i heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti-Skënderbeu ësht...

Shqiponja e Kastriotëve, dykrenarja e bukur dhe e lashtë

Forma më e vjetër ekzistuese  e Shqiponjës së Skënderbeut gjendet në Kishën e Shna’Ndout në Kepin e Rodonit në Veri të Durrësit në afërsi të Kalasë së Skënderbeut e cila gjendet në breg të detit. Për...

Skënderbeu gjashtë herë kampion

Skëndërbeu shpallet kampion i Shqipërisë për të gjashtin vit radhazi, pasi mundi të mërkurën Flamurtarin me rezultatin 2-0. Kjo fitore u ndje më shumë edhe për arsye të rivalitetit të drejtpërdrejtë ...

Surprizon Skënderbeu, lë pas Milanin

Instituti Ndërkombëtar i Historisë dhe Statistikave në Futboll (IFFHS), e ka renditur Skënderbeun në vendin e 108 për sa i përket klubeve për vitin që lamë pas. Referuar këtyre të dhënave, Skënderbeu...

Zyrtare/ Bernard Berisha lojtari i Anzhit

Tashmë është zyrtare, Bernard Berisha është lojtari më i ri i Anzhi Makhachkala. Zërat për largimin e lojtarit të ekipit të Skënderbeut qarkullonin prej kohësh por tashmë ka ardhur edhe zyrtarizimi p...

Bernard Berisha drejt kalimit te Anzhi

Bernard Berisha është pranë kalimit te Anzhi. Në orët e fundit klubi rus ka rritur vëmendjen, teksa dëshiron të fitoje konkurrencën me skuadrat e tjera që duan të firmosin me mesfushorin e Skënderbeu...