Ozil më i miri në historinë e Arsenalit

Mesut Ozil këtë sezon po tregon një performancë të jashtëzakonshme. Deri më tani ai ka dhuruar 16 asistime dhe ka shënuar edhe gola. Ai është kthyer në lojtarin i cili ka kontributin më të madh në hi...

Edhe Fiorentina pas Shkëlzen Gashit

Shtohet interesimi nga Serie A për Shkëlzen Gashin. Pas Torinos dhe Veronës në garën për të ta transferuar sulmuesin e Baselit, Shkëlzen Gashin ka hyrë edhe Fiorentina. Sulmuesi shqiptar i cili ka gj...

Njihuni me dy objektivat e Barcelonës

Sulmuesi i Celta Vigos, Nolito mbetet objektivi kryesor i Luis Enriques për afatin kalimtar të janarit, raporton e përditshmja sportive katalunase, Mundo Deportivo. Por, problem për ta finalizuar kët...

Guardiola piketon disa lojtarë për tek City

Strategu spanjoll, Pep Guardiola pritet ta marre drejtimin e Machester Cityt në sezonin e ardhshëm. Kurse, sipas të përditshmes sportive katalune, Mundo Deportivo, trajneri aktual i Bayern Munichut k...

Milan dhe Juve në garë për Banegan

Milani është hedhur në aksion për transferimin e mesfushorit të Sevillas, Ever Banega Trajneri i Milanit, Sinisa Mihajlovic po synon që ta përforcoj ekipin gjatë afatit kalimtar të janarit. Sipas Cor...

Ronaldo reagon ndaj Capellos

“Fenomeni” Ronaldo ka reaguar menjëherë. Ish-sulmuesi brazilian u përgjigjet me tone të ashpra kritikave të Fabio Capellos, që në fillim të javës kishte kujtuar se në kohën kur drejtonte Realin, Rona...

Formacioni i mundshëm: Real Madrid – Real Sociedad

Real Madrid dhe Real Sociedad do të përballen nga ora 16:00, në Santiago Bernabeu, në kuadër të xhiros së shtatëmbëdhjetë të La Ligës. E përditshmja sportive madrilene, Mundo Deportivo, ka publikuar ...

Formacioni i mundshëm: Barcelona – Real Betis

Barcelona dhe Betisi do të përballen nga ora 20:30, në Camp Nou, në kuadër të xhiros së shtatëmbëdhjetë të La Ligës. E përditshmja sportive madrilene, Mundo Deportivo, ka publikuar formacionet e mund...

Leicester barazon pa gola me Cityn

Leicester City ka barazuar në shtëpi ndaj Manchester Cityt me rezultat 0-0. Ishte një ndeshje e mirë, me raste nga të dy anët, posaçërisht nga mysafirët, por fatkeqësisht pa gola. Shansi i parë konkr...