Hysaj mbrojtësi i djathtë më i mirë i vitit

Të gjithë ekipet italiane për momentin po pushojnë, ndërkohë që mediat italiane kanë nxituar që të bëjnë edhe disa sondazhe për formacionin më të mirë të vitit. “Calciomercato.com” hapi n...

Samuel Eto’o edhe trajner edhe lojtarë

E nisi si lojtar, më pas kapiten dhe tashmë merr edhe detyrën e tretë, atë të trajnerit. Samuel Eto’o është njeriu kryesor në radhët e skuadrës turke të Antalyaspor. Kamerunasi e pranoi propozimin pë...

Candreva në radarët e Interit

Inter po mendon të forcohet akoma më shumë në merkaton e janarit. Drejtuesit e ekipit zikaltër kanë piketuar edhe lojtarët e nevojshëm për të transferuar në ekip. I pari në listë është anësori i Lazi...

Krerët e Romës marrin vendimin për Rudi Garcian

Pas eliminimit të turpshëm në Kupën e Italisë nga Spezia, trajneri Rudi Garcia do të mbetet në krye të Romës. Sipas asaj që raporton Sky Sport, krerët romak pas disa mbledhjeve emergjente ku temë dis...

Guardiola dëshiron të largohet nga Bayern

Kontrata e trajnerit Guardiola me Bajernin do të përfundojë në vitin 2016, ndaj dhe klubi gjerman po synon t’i rinovojë kontratën, duke i ofruar shuma marramendëse. Media sportive “Kicker” shkruan se...

Granit Xhaka në planet e Arsenalit

Arsenal kërkon yllin e Borussia Monchengladbach, Granit Xhaka. Agjentët e ekipit e panë në Champions League në barazimin ndaj Manchester City dhe në Bundesligë gjithashtu. Arsenal ka kohë që intereso...

Kush e zëvendëson Mourinho-n?

Disfata 2:1 ndaj Leicester City ka qenë fatale për fatin e Jose Mouronhos, i cili është shkarkuar vetëm një orë më parë nga stoli i Bluve. Në mediat britanike kanë filluar të qarkullojnë edhe kandida...