Zinedine Zidane, trajneri që di të menaxhojë krizat

Lojtarët e Real Madridit e kanë bërë të qartë se ata do të donin që Zinedine Zidane të vazhdojë edhe sezonin e ardhshëm dhe besojnë se marrëdhënia e tij me ta është e ngjashme me atë që kishin me Car...

A do e bëjë mrekullinë Leicester City?

Në fillim të kampionatit Leicester City ishte një skuadër ku të gjithë mendonin se do të garojë për të mbijetur. Gjërat tashmë kanë ndryshuar. Leicester City ka lënë në hijë skuadrat e mëdha të Premi...

Ku do të përfundojë Super Mario?

Mario Balotelli thuhet se është takuar me presidentin e Monacos, Dmitry Rybolovlev dhe është duke menduar për një kalim në Ligue 1. Sulmuesi italian është i huazuar te Milani nga Liverpooli, mirëpo k...

5 këshilla për fëmijë të shëndetshëm

Sipas vëzhgimeve të bëra kohët e fundit, një pjesë e mirë e fëmijëve janë mbi peshë, të fiksuar pas teknologjisë, e si e tillë privohen nga sporti, ajëri i pastër. Çfarë mund të bëhet? Ja disa këshil...

Arsenali e njeh Romën me çmimin e Szczesnyt

Roma dëshiron ta zgjasë huazimin edhe për një tjetër sezon, por Topçinjtë janë të gatshëm ta shesin lojtarin e tyre. Arsenal i ka vendos çmimin e shitjes prej 15 milionë eurove portierit Wojciech Szc...

Dënohet Kondogbia dhe Zarate

Komisioni i Disiplinës në Serinë A, ka dënuar me 3 ndeshje mos lojë sulmuesin e Fiorentinës, Mauro Zarate dhe me 2 të tjerë mesfushorin e Interit, Geoffrey Kondogbia. Zarate është përjashtuar në fund...

Balotelli ndoshta nuk luan më kurrë për Milanin

Trajneri i kuqezinjve Sinisa Mihajlovic është shprehur mjaft i nervozuar me sjelljet e Mario Balotellit. Në ndeshjen e luajtur mes Milanit dhe Genoas, Super Mario u fut në lojë në minutat e fundit të...

Ibrahimovic pavarësisht moshës është i pandalshëm

Zlatan Ibrahimovic pavarësisht moshës është i pandalshëm. Suedezi ka shënuar 32 gola në 32 ndeshjet e fundit për PSG-në dhe përfaqësuesen e Suedisë dhe kjo është një tregues se ai ka ende për t’i dhë...

Jeremy Menez kërkohet në Kinë

Shanghai Shenhua e dëshiron Jeremy Menezin. Skuadra kineze, Shanghai Shenhua interesohet për sulmuesin francez të Milanit, Jeremy Menez. Shanghai ka bërë ofertë prej 10 milionë eurosh për francezin. ...