Në Paris triumfon PSG-ja (VIDEO)

PSG ka triumfuar në Stadiumin e Princave përballë Chelseat duke fituar me rezultatin përfundimtar 2-1. Golat për PSG-në u shënuan nga Ibrahimovic në minutën e 39 dhe Cavani në minutën e 78. Ndërsa pë...

Benfica fiton në fund ndaj Zenit (VIDEO)

Benfica e ka fituar në fund ndeshjen e parë t 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve ndaj Zenitit. Golin e vetëm në këtë takim e shënoi Jonas në minutën 90+1. https://www.youtube.com/watch?v=eiN7zbfB2n...

Lajme shkurt nga sporti

Realdo Fili Partizani ka bërë një lëvizje mjaft interesante në merkato, duke afruar talentin 19-vjeçar Realdo Fili. Futbollisti i përfaqësueses U-21, i cili shkëlqeu në sezonin e kaluar me fanellën e...

Inter ngec sërish, triumfon Fiorentina (VIDEO)

Fiorentina ka përmbysur rezultatin ndaj Interit, duke fituar në fund 2:1 në ndeshjen që u zhvillua në ‘Stadio Artemio Franchi’ Interi e nisi shumë mirë ndeshjen, duke kaluar të parët në epërsi. Ishte...

Tottenham spektakolar ndaj Manchester Cityt (Video)

Tottenham e ka mposhtur Manchester Cityn në ‘Etihad Stadium’ me rezultat 2:1, për t’i rrëmbyer tri pikë shumë të rëndësishme, që e pozicionojnë skuadrën e Mauricio Pochettinos në vendin e dytë në tab...

Atletiko Madrid fiton dhe parakalon Realin

Atletico Madridi ka marr tri pikë shumë të rëndësishme si mysafirë i Getafes për t’ia rrëmbyer pozitën e dytë Real Madridit Skuadrës së Diego Simeones i është dashur të djersitej shumë ndaj Getafes, ...

Sergio Busquets drejt Manchester City-t

Manchester City që më parë lajmëroi se dëshironte që në skuadër të sillte lojtarin Sergio Busquets, mirëpo tani thuhet se ekipi ka kontaktuar me përfaqësuesit e Sergio Busquets rreth një transferimi ...

Kalimi im te Chelsea është spekulim

Massimilliano Allegri ka thënë se nuk janë të vërteta raportimet që e lidhin atë me një kalim te Chelsea për sezonin e ardhshëm. Mediat italiane dhe angleze kanë raportuar se Allegri është zgjedhur s...