Fifa publikon rënditjen e kombëtareve

FIFA ka publikuar sot renditjen e re të kombëtareve për muajin janar. Kombëtarja jonë nuk ka ndryshuar pozicion, duke mbetur në vendin e 38-të me 746 pikë. Belgjika vijon të mbetet në vendin e parë m...

Guardiola plane për skuadrën më të fortë

Strategu spanjoll do të largohet nga Bayern Munich këtë verë dhe pritet ta zëvendësojë Manuel Pellegrinin në Etihad Stadium. Pep Guardiola thuhet se ka një plan trevjeçar për ta bërë Manchester Cityn...

Evertoni me një këmbë në finale

Evertoni ka fituar ndeshjen e parë në gjysmëfinalen e Kupën e Ligës kundër Manchester Cityt me rezultat 2-1. Pjesa e parë ishte e heshtur deri në minutën e 45-të, ku mbrojtësi argjentinas, Ramiro Mor...

Napoli fiton ndaj Torinos

Napoli ka arritur të marrë tre pikë mjaft të rëndësishme ndaj një kundërshtari shumë të vështirë si Torino, duke fituar me rezultatin 2-1 Për Napolin shënuan Insigne dhe Hamsik ndërsa për Torinon shë...

Super Barcelona, super Messi

Pavarësisht së golin e parë e shënoi Espanyoli, Barcelona ka dhuruar spektakël  duke fituar me rezultatin 4-1, ndeshje kjo e vlefshme për 1/8 e Kupës së Mbretit. Padyshim ylli i mbrëmjes ishte Messi ...

Inter nuk e lëshon kreun e tabelës

Inter arriti të marr një fitore mjaft të rëndësishme ndaj skuadrës së Empolit. Goli i vetëm i ndeshjes erdhi nga Mauro Icardi në fundin e pjesës së parë fali një asistimi të Perisic. Pavarësisht se n...

Juve fiton pastër, barazon Roma

Juventus ka arritur të shënojë fitoren e tetë radhazi në Serie A duke mposhtur Veronan me rezultat 3-0. Ishte argjentinasi Paulo Dybala që hapi serinë e golave me një një gol shumë të bukur nga godit...

Zhgënjen Milan, humb në San Siro

Milan vazhdon mos të bindë në Serinë A duke pësuar humbjen e gjashtë sezonale duke u mposhtur nga Bologna (0-1) para tifozëve në San Siro. Një gjysmë e parë e zbehtë sa u përket rasteve dhe i tillë i...

Hazard në Madrid? Po me Bale çfarë do të ndodhë?

Është folur shumë për interesimin e Manchester United për të marrë shërbimet e Gareth Bale por kohët e fundit Chelsea ka vendosur të sfidojë Manchester Unitedit. Uellsiani raportohet se është i pakën...

Klopp: I kënaqur nga ekipi

Jurgen Klopp thotë se është krenar me lojtarët e tij për performancën në gjysmëfinalen e parë në Capital One Cup ndaj Stoke Cityt. “Reds” fituan në Britannia Stadium pak ditë pas humbjes 2-0 nga West...