Bruksel, mbahet takimi i dytë i dialogut Kosovë-Serbi

Presidentët dhe kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë do të takohen sot në Bruksel për të diskutuar çështje me rëndësi të dialogut dypalësh. Takimi do të mbahet me praninë dhe ndërmjetësimin e Përfaqës...

Obama zhvillon sot takimin e fundit me Merkel

Presidenti amerikan, Barack Obama, do të zhvillojë sot takimin e tij të fundit dypalësh me kancelaren gjermane, Angela Merkel, në turneun e tij të fundit në Europë. Obama e ka cilësuar Merkelin si pa...

Takim Merkel – Rama, pritet lajmi për negociatat

Në prag të takimit në të cilin Bashkimi Europian do të vendosë për hapjen ose jo të negociatave me Shqipërinë, kancelarja gjermane Angela Merkel do të presë në një takim më 28 nëntor kryeministrin e ...