Nis sot Asambleja Parlamentare e NATO-s në Tiranë

Tirana pret për herë të parë 260 parlamentarë nga 28 vende anëtare  të NATO-s nga Amerika e Veriut dhe Evropa, si edhe delegatë nga vendet partnere dhe vëzhgues për të zhvilluar Asamblenë Parlamentar...

Ja stacionet e reja të linjave të urbanit në Tiranë

Një pjesë e mirë e linjave të urbanit në kryeqytet do të ndryshojnë. Mësohet se do të shtohen disa stacione të reja gjithashtu ndryshojnë edhe stacionet për disa nga linjat që përdoren më shumë nga q...

Ja si i zaptojnë trotuaret qent endacak dhe plehrat

Jo më largë se një muaj më parë një grua u sulmua nga një qen i rracës pitbull në zonën e Brrylit në kryeqytet. Sulmi i tijë i shkaktoi lëndime serioze gruas e cila u desht të merrte disa kohë mjekim...

Veliaj: Karta e studentit brenda këtij vitit

Të gjithë studentët e kryeqytetit do të pajisen me karta studenti brenda këtij viti. Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erjon Veliaj tha sotë gjatë një takimi rutin me senatorët e gjimnazeve dhe kordinat...

Përurohen 3 segmentet e para të unazës së vogël

Janë përuruar këtë të martë 3 segmenetet e para të Unazës së Vogël të kryeqytetit. Një investim demokratik e cilësoi Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj këtë projekt pasi sipas tij respektohen të gjithë...