STUDIM: Vaji i peshkut të mbron nga skleroza

Kërkuesit shkencorë kanë arritur në konkluzionin se vaji i peshkut të mbron ndaj sklerozës. Sipas një studimi të publikuar në revistën ‘Neurology’ thuhet se njerëzit me nivele të larta omega-3 (që gj...

Kunguj me mente

 Përbërësit: 2 kunguj Disa gjethe mente Kripë vaj ulliri Përgatitja: Marrim kungujt, i lajmë mirë në ujë të rrjedhshëm dhe më pas i presim në formë rrethore. Pasi i  sistemojmë në një tavë  i vendosi...

Sallatë me rukola dhe mjaltë

Një sallatë me rukola dhe me mjaltë, mund të jetë shoqëruese shumë e mirë për vaktet tuaja. Përveç vlerave ushqyese, përgatijes së shpejtë, shija e tyre kombinohet më së miri. Përbërësit: Gjysmë filx...