Ndahet nga jeta kritiku i artit Gëzim Qendro

Para pak vitesh ndërsa nxitoja për të bërë intevistën e rradhës nuk e merrja me mend se do mësoja aq shumë prej tij. Gëzim Qendro me priste me aq modesti e mirësi me një  libër në dorë. M’u duk...

I jepet lamtumira e fundit kantautorit Françesk Radi

Mes lotëve e dhimbjes, i është dhënë lamtumira e fundit kantautorit të njohur shqiptar Françesk Radi. Familjarë, miq, kolegë por edhe fansa të tij të shumtë kanë mbushur hollin e Radio Televizionit S...

Ndërron jetë aktori i njohur shqiptar Vegim Xhani

Ka ndërruar jetë në moshën 76 vjeçare aktori i njohur estradës shqiptare Vegim Xhani. Aktori ndërroi jetë nga një atak një atak në zemër. Ai ka interpretuar në disa filma të kinematografisë shqiptare...

Ibrahim Rugova, i paqti Hero i Kosovës

Më 21 janar 2006 u nda nga jeta Ibrahim Rugova, Presidenti i parë i Republikës së Kosovës. Ai ishte Intelektual,politikan, akademik dhe shkrimtar shqiptar. Rugova mbante titullin Doktor. Presidenti I...

Ndahet nga jeta në moshën 53-vjeçare George Michael

George Michael ka ndërruar jetë në moshën 53-vjeçare në shtëpinë e tij në Goring, Oxfordshire. Publicisti i tij tha se ylli i “pop”-it, i cili e nisi karrierën me grupin Wham në vitet ’80 dhe q...