Vlorë, Prokuroria sekuestron tokën me dokumente fals

Prokuroria e Vlorës ka sekuestruar rreth 950 mijë metra katrorë tokë kullotë dhe pyll në zonën e fshatit Peshkëpi, pasi dyshohet se është përfituar me dokumente të falsifikuara. Gjykata e Vlorës i ci...

Parku i Llogorasë së çdo stine

Parku i Llogorasë gjendet afro 40 km në juglindje të qytetit të Vlorës, në kufirin hapësinor midis detit Adriatik dhe Jon. Afër Qafës së Llogorasë takohen drurë me forma kurorash mjaft interesante në...

Vlorë, IKMT shemb 100 objekte

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të shembë më shumë se 100 objekte të ndryshme banimi dhe shërbimi në qytetin e Vlorës. Objektet do të prishen në kuadër të projektit për “ndërtimin...

Vlora “tremb” pushuesit, abuzime me çmimet

Qytetarët që kanë zgjedhur bregdetin e Vlorës për të pushuar ngrenë shqetësimin e çmimeve stratosferike të hoteleve, restoranteve apo shazlloneve. Sipas tyre, bashkia duhet të ndërhyjë për të mos lej...