LSI voton sot për kryetarin e ri

Lëvizja Socialiste për Integrim voton sot për kryetarin e saj mes 3 kandidaturave: kreut aktual Ilir Meta, akademikut Shezai Rrokaj si dhe Përparim Spahiu. Zëvendëskryetari Petrit Vasili, pas votimit...

Kosovë, Kuvendi voton sot projektligjin për Trepçën

Kuvendi i Kosovës do të votojë në seancën e sotme parlamentare për projektligjin për shtetëzimin e minierës së Trepçës. Seanca do të nisë në orën 15:00 dhe projektligji pritet të marrë shumicën e vot...